Arduino zvyčajne vyžaduje iba kábel USB, ktorý sa má použiť ako zdroj napájania a pripojiť sa k počítaču na programovanie. Kábel USB typu B možno použiť pre najobľúbenejší model Arduino (Uno), avšak iné dosky Arduino môžu vyžadovať konektory typu B-mini alebo micro.
Ak chcete napájať Arduino pomocou USB, zapojte kábel USB do Arduina s koncom typu A zapojeným do zdroja napájania USB. Je možné použiť akýkoľvek štandardný zdroj napájania USB vrátane nabíjačiek telefónov, power bánk a počítačov.
USB port Arduino Uno je možné pripojiť k USB zariadeniu alebo portu, ktorý môže poskytnúť 5V. Pomocou USB kábla môžete eliminovať potrebu externého napájania zdroja pri ladení, ak je celková aktuálna požiadavka vášho obvodu menšia, ako môže poskytnúť port USB počítača. Port USB 2.0 môže poskytnúť prúd až 500 mA a je viac než dosť pre Arduino UNO.
Universal Serial Bus (USB)
je univerzálna sériová zbernica, moderný spôsob pripojenia periférií k počítaču. Nahrádza skôr používané spôsoby pripojenia (sériový a paralelný port, PS/2, Gameport a pod.) pre bežné druhy periférií – tlačiarne, myši, klávesnice, joysticky, fotoaparáty, modemy atď., ale aj na prenos dát z videokamier, čítačiek pamäťových kariet, MP3 prehrávačov, externých pevných diskov, externých optických mechaník a ďalších.

USB
je zbernica len s jedným zariadením typu Master, tj všetky aktivity vychádzajú z PC. Dáta sa vysielajú v krátkych paketoch o 8 bajtoch a dlhších paketoch s dĺžkou až 256 bajtov. PC môže požadovať dáta od zariadenia, naopak žiadne zariadenie nemôže vysielať dáta samo od seba. Všetok prenos dát sa uskutočňuje v tzv. rámcoch, ktoré trvajú presne 1 milisekundu.
Vnútri jedného rámca môžu byť postupne spracovávané pakety pre niekoľko zariadení. Pritom sa môžu spolu vyskytovať pomalé (low-speed) aj rýchle (full-speed) pakety. Ak sa obracia PC na viac zariadení, zaisťuje ich rozdelenie ako rozdeľovač zbernice (húb). Zabraňuje tiež, aby signály s plnou rýchlosťou (full-speed) boli vedené na pomalé zariadenia. Časový priebeh prenosu informácie je predpisovaný výhradne masterom. Zariadenie typu slave sa musí synchronizovať s dátovým tokom.

Rozlišuje sa medzi zariadeniami s vlastným napájacím zdrojom a zariadeniami, ktoré sú napájané cez zbernicu USB. V mnohých prípadoch je možné voliť oba spôsoby. Zariadenie potom má napríklad konektor pre napájací zdroj, ktorý je možné voliteľne prepojiť s externým napájacím zdrojom. Podľa špecifikácie USB je prúdový odber zo zbernice automaticky obmedzený. Ak je teda odoberaný väčší prúd ako prípustný, napájanie by malo byť odpojené.
Pripojeným USB poskytuje aj jednosmerné napájacie napätie 5 V (prípustné medze sú 4,4 – 5,25 V). Pripojené zariadenie tak môže po zbernici odoberať prúd až 100 mA, v prípade potreby môže zariadenie v štandarde USB 2 požiadať o väčší prúd, maximálne však o 500 mA. Pri osobných počítačoch občas bývajú napájacie vodiče zbernice vyvedené priamo zo zdroja počítača a USB zariadenie pripojené k počítaču tak môže odoberať aj oveľa vyšší prúd.
Tohto triku zneužívajú napríklad niektoré externé USB pevné disky, ktorých odber je vyšší ako požadovaných 500 mA a ktoré po pripojení k niektorému počítaču nemusia fungovať.

Pridaj komentár